Lista realizacji do głosowania on-line

Lista zgłoszeń zakwalifikowanych do KONKURSU INTERNAUTÓW 2019

w kategoriach:

przestrzeń publiczna

  • Gmina Branice – Rewaloryzacja miejsc kultury w Gminie Branice – Zagospodarowanie terenu Parku wraz z infrastrukturą techniczną i małą architekturą
  • Gmina Brzeg – Przebudowa amfiteatru miejskiego wraz z rewaloryzacją Parku im. Bolesława Chrobrego w Brzegu
  • Gmina Głubczyce – Rewitalizacja części parku przy ul. Sobieskiego w Głubczycach
  • Gmina Głuchołazy – Rewitalizacja dawnego obszaru uzdrowiskowego na terenie położonym w miejscowości Głuchołazy
  • Gmina Kędzierzyn-Koźle – Poprawa jakości środowiska miejskiego w Kędzierzynie-Koźlu poprzez rozwój terenów zielonych. Etap I: Utworzenie skweru przy al. Jana Pawła II 32.
  • Gmina Opole – Przebudowa placów miejskich w Opolu. Zadanie: Przebudowa pl. Jana Pawła II w Opolu
  • Gmina Opole –Aktywizacja części obszarów śródmieścia poprzez rewitalizację ul. Krakowskiej i obszarów przyległych w Opolu. Etap I: Przebudowa ulicy Krakowskiej w Opolu
  • Gmina Opole – Dawne Opole – rewaloryzacja obiektów dziedzictwa kulturowego na obszarze dawnego Zamku Górnego i jego okolic
  • Gmina Otmuchów – Rewitalizacja terenów miasta Otmuchów
  • Gmina Popielów – Zagospodarowanie przestrzeni wokół kąpieliska Przystań wodna w Nowych Siołkowicach
  • Gmina Rudniki – Zagospodarowanie parku w Rudnikach

obiekt użyteczności publicznej

  • Gmina Dąbrowa – Eko-przestrzeń z energią dla każdego (Żelazna, gmina Dąbrowa)
  • Gmina Dobrzeń Wielki – Dom Pomocy Społecznej
  • Gmina Głuchołazy – Tężnia widokowa w Głuchołazach
  • Gmina Grodków – Przebudowa centrum przesiadkowego w Grodkowie
  • Gmina Kędzierzyn-Koźle – Strefa historii i inspiracji – utworzenie interaktywnego miejsca spotkań mieszkańców w Kędzierzynie-Koźlu
  • Gmina Kluczbork – Stobrawskie Centrum Seniora (Kluczbork)
  • Gmina Krapkowice – Rewitalizacja obiektów zabytkowych – Wieży Bramy Górnej i murów obronnych wraz z otoczeniem w celu ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego oraz naturalnego Krapkowic
  • Gmina Lewin Brzeski – Przebudowa i adaptacja na cele edukacyjno-kulturalne zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej w Skorogoszczy
  • Gmina Nysa – Gminne Centrum Wsparcia III-ego Sektora wraz z aktywną strefą międzypokoleniową dla mieszkańców
  • Gmina Opole – Orlik w Opolu-Czarnowąsach
  • Gmina Opole – Przebudowa siedziby Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu przy ul. Minorytów 3
  • Gmina Rudniki – Przebudowa Centrum Przesiadkowego w Rudnikach
  • Gmina Walce – Spichlerz folwarczny w Brożcu

 

Lista realizacji zakwalifikowanych do głosowania na

Najlepszą Europrzestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego

  1. Gmina Bierawa – Park Pojednania w Kotlarni
  2. Gmina Branice – Parkowe miejsce spotkań w Gródczanach
  3. Gmina Brzeg – Rewitalizacja przestrzeni miejskiej centrum miast Brzeg – przebudowa nawierzchni placu Polonii Amerykańskiej, placu Niepodległości i rejonu placu Kościelnego
  4. Gmina Brzeg – Regionalne Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Brzegu – przebudowa boisk z zapleczem
  5. Gmina Brzeg – Odbudowa stawu rekreacyjnego w zabytkowym Parku Wolności w Brzegu etap I i etap II; Budowa mini kompleksu rekreacyjno-sportowego PZU Trasy Zdrowia zlokalizowanego na terenie Parku Wolności w Brzegu
  6. Gmina Brzeg – Przebudowa wraz z adaptacją pomieszczeń do potrzeb osób niepełnosprawnych i zakup wyposażenia MBP w Brzegu
  7. Gmina Byczyna – Rycerski Gród Warowny w Biskupicach – Brzózkach
  8. Gmina Dąbrowa – Zagospodarowanie parku i stawów w Chróścinie
  9. Gmina Głubczyce – Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Głubczycach – Ograniczenie antropopresji na różnorodność biologiczną, dziedzictwo kulturowe i historyczne –zrównoważony rozwój obszaru Gór Opawskich i Bramy Morawskiej
  10. Gmina Głuchołazy – Rewaloryzacja Parku Zdrojowego w Głuchołazach
  11. Gmina Głuchołazy – Rewitalizacja otoczenia muru miejskiego oraz dziedzińca dawnego Wójtostwa w Głuchołazach
  12. Gmina Gogolin – Zagospodarowanie terenów w sąsiedztwie zabytkowych pieców wapiennych w Gogolinie
  13. Gmina Kędzierzyn-Koźle – Utworzenie otwartej strefy rekreacyjno-sportowej w Kędzierzynie-Koźlu przy alei Jana Pawła II
  14. Gmina Kluczbork – Rewitalizacja miasta Kluczborka
  15. Gmina Krapkowice – Zagospodarowanie skweru przy ul. Łąkowej w Żywocicach
  16. Gmina Leśnica – Zagospodarowanie placu targowego w Leśnicy
  17. Gmina Leśnica – Zagospodarowanie Placu Narutowicza i Placu Marka w Leśnicy
  18. Gmina Leśnica – Zmniejszenie presji ruchu turystycznego na obszary chronione w tym Natura 2000 na Górze Św. Anny
  19. Gmina Lubsza – Kształtowanie centrum wsi Lubsza
  20. Gmina Niemodlin – Przebudowa dróg gminnych śródmieścia Niemodlina
  21. Gmina Nysa – Forteczna Wieża Ciśnień w Nysie
  22. Gmina Nysa – Bastion Św. Jadwigi w Nysie
  23. Gmina Olesno – Rewitalizacja rynku w Oleśnie
  24. Gmina Opole – Utworzenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki poprzez przebudowę Amfiteatru Tysiąclecia w Opolu
  25. Gmina Opole – Zwiększenie atrakcyjności turystycznej Miasta Opole poprzez zagospodarowanie terenów wzdłuż Odry. Rewaloryzacja Parku Nadodrzańskiego
  26. Gmina Opole – Budowa bulwarów spacerowych nad kanałem Młynówka
  27. Gmina Opole – Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – budowa i aranżacja wnętrz
  28. Wojewoda Opolski – Renowacja Wieży Piastowskiej w Opolu wraz z zagospodarowaniem wnętrza wieży i terenu przyległego oraz zorganizowaniem zaplecza turystycznego służącego do obsługi ruchu turystycznego
  29. Gmina Otmuchów – Rewitalizacja terenu rekreacyjno-wypoczynkowego SOLARIUM w Otmuchowie
  30. Gmina Popielów – Zagospodarowanie terenu centrum wsi Stare Siołkowice
  31. Gmina Popielów – Zagospodarowanie otoczenia przy zmodernizowanej świetlicy wiejskiej w Lubieni
  32. Gmina Prudnik – Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego w Prudniku
  33. Gmina Prudnik – III etap rewaloryzacji infrastruktury śródmieścia Prudnika
  34. Powiat Prudnik – Centrum usług społecznych Powiatu Prudnickiego
  35. Powiat Prudnik – Muzeum wiejskie „Farska Stodoła” w Biedrzychowicach
  36. Gmina Reńska Wieś – Remont bazy rekreacyjno-sportowej w sołectwie Łężce
  37. Gmina Strzeleczki – Przebudowa Rynku w Strzeleczkach