Oferta dla każdego

Miniony weekend w Opolu należał do miłośników wypoczynku i aktywnego spędzania czasu. Wokół opolskiego ratusza  można było zapoznać się z ofertą turystyczną regionów z kraju i zagranicy. Nie brakowało licznych pokazów i atrakcji.

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i Wypoczynku „W stronę słońca”  zgromadziła wystawców z wielu stron kraju i zagranicy. Jak zwykle byli przedstawiciele regionów partnerskich Opolszczyzny. Specjalną atrakcją był „Festiwal Podróżników” – Opolanie mogli podczas niego wysłuchać  wielu pasjonujących opowieści o ciekawych miejscach i wspaniałych podróżach.

Na targach swoje propozycje przedstawiały organizacje turystyczne, hotele, pensjonaty, były warsztaty i tradycyjna opolska wioska smaków i tradycji, były pokazy i konkursy z nagrodami. Piękna pogoda sprawiła, że mieszkańcy miasta i goście tłumnie odwiedzali targowe stoiska.

Targi dofinansowane zostały z budżetu województwa opolskiego, a zostały zorganizowane pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego.