Wielki dzień Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu

Po ponad dwóch latach oficjalnie otwarto nową przestrzeń, która uatrakcyjni ofertę instytucji oraz wesprze bibliotekarzy w ich codziennej pracy. To pojemny magazyn książek, nowoczesna sala audiowizualna oraz przestronna i przyjazna wypożyczalnia ze swobodnym dostępem do książek. Zachęcamy do skorzystania z oferty biblioteki. 

Tak wielki dzień to okazja do podziękowań, radości i wizyty wyjątkowych gości. Wspólnie z dyrektorem instytucji Tadeuszem Chrobakiem i jej pracownikami świętowali ludzie kultury, nauki, świata literatury, samorządowcy i Ci, dla których biblioteka to droga zawodowa, ale i pasja.

WBP w Opolu od lat oferuje nie tylko dobra książkę, a w swoich zbiorach posiada ich ponad 400 tysięcy, ale zapewnia również czytelnikom wiele aktywności, ciekawych spotkań czy warsztatów. Część z nich odbywa się w namiocie w pięknym ogrodzie, który zachwyca zarówno goszczących tu autorów, ale także uczestników spotkań autorskich czy wernisaży.

O tym, że biblioteka żyje i doskonale wpisuje się w krajobraz opolskiej kultury mówił m.in. marszałek Szymon Ogłaza. – WBP w Opolu wykracza poza ramy samej biblioteki, która kojarzy się z miejscem, gdzie gromadzi się zbiory i korzysta z czytelni. Nasza piękna Biblioteka jest miejscem animacji kultury i bez wątpienia jedną z ważniejszych instytucji województwa opolskiego – akcentował. Jak dodał, po ponad dwóch latach powstał wielofunkcyjny, nowoczesny i przemyślany budynek, który łączy w sobie wiele funkcji. –  Z jednej strony, co istotne dla biblioteki, to ogromna powierzchnia magazynowa, z drugiej natomiast sala audiowizualna i przestronna czytelnia. To też miejsce przyjazne osobom, które mają problemy z dostępnością. Dla nich instytucja przygotowała specjalne udogodnienia. Serdecznie gratuluję tak ważnej inwestycji – mówił.

Tomasz Cygan pracuje w wypożyczalni i podobnie jak inni pracownicy biblioteki zachwala nowe warunki pracy. – Dzięki tej powierzchni mamy lepszy komfort pracy, możemy szybciej obsłużyć czytelnika, jest też wolny dostęp do półek – podkreślił. Jak dodał, spory akcent stawia się tu także na osoby ze specjalnymi potrzebami. – Mamy w swojej ofercie także książki dużych liter, które posiadają czcionkę przyjazną osobom ze słabszym wzrokiem. Pojawiło się też stanowisko dla osób słabowidzących i niewidomych, które wspiera komputer wyposażony w program głosowy. Stale doposażamy ponadto biblioteczkę książek pismem Braille’a – wyjaśnił bibliotekarz.

O tym, co dokładnie zmieniło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, przeczytasz poniżej:

Zupełnie nowa jakość dla czytelników i bibliotekarzy

kk

 

Udostępnij wpis: