24 raz wręczono Laury Umiejętności i Kompetencji

To już 24 edycja nagrody Laurów Umiejętności i Kompetencji. W tym roku złotą statuetkę odebrała Agnieszka Gabruk  dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, a srebrną Anna Kurdej Michniewicz zastępca dyrektora departamentu organizacyjno-administracyjnego oraz Mateusz Figiel wicedyrektor departamentu Współpracy Zagranicą i Promocji Regionu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Ta prestiżowa nagroda wręczana jest dzięki niełatwemu wyborowi kapituły, która ocenia i docenia najlepszych z najlepszych województwa opolskiego. Nagradzane są firmy i instytucje, zauważone są te osoby, które wpływają na rozwój regionu.

Agnieszka Gabruk dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej podkreśla, że od 20 lat jest pracownikiem związanym z systemem pomocy społecznej. – Przez te lata zmieniały się wyzwania. Na tej przestrzeni były problemy demograficzne, związane z zaburzeniami psychicznymi szczególnie  dzieci i młodzieży. To właśnie te są najważniejsze. Obecnie jest wojna na Ukrainie. Tutaj ważna jest integracja społeczna. To przekłada się na nasze działania związane z polityką społeczną. Dotykamy wszystkich problemów – wyjaśnia Agnieszka Gabruk.

Przypomnijmy, że Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej realizuje projekty związane m.in. z osobami starszymi, z niepełnosprawnościami i problemami opiekuńczo wychowawczymi czy dziećmi z różnymi problemami.

Szczególna nagrodę Opolskiego Orła Księcia Jana Dobrego otrzymał prof. Marek Masnyk rektor Uniwersytetu Opolskiego, który nie krył wzruszenia z tak prestiżowego uhonorowania.

– To są spore emocje, to wyróżnienie zostało przyznane w szczególnym roku dla mnie. To 30 lat Uniwersytetu Opolskiego. W tym roku kończę swoją pracę jako rektor. To ważny dla mnie moment. To ocena środowiska naukowego i otoczenia biznesu. Postrzegam tą nagrodę jako wyraz uznania dla całego środowiska uniwersyteckiego – powiedział Marek Masnyk

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła w trakcie swojego przemówienia zauważał, że Opolskie to potencjał zaangażowanych ludzi, którzy chcą i potrafią pracować dla regionu. – Te 300 osób, które jest tutaj na tej sali CWK jest wyrazem udziału w sukcesie naszego województwa. Sukces zawsze oparty jest o współpracę. Przez to, że jesteśmy województwem osób bardzo dobrze się znających i współpracujących. Jesteście przełożonymi, opiekunami, inspiratorami rozwoju. Postrzegamy człowieka poprzez potrzeby i ambicje. Z tego realizują się świetne realizacje. Radzimy sobie z wykorzystaniem potencjału – mówił Andrzej Buła marszałek województwa opolskiego. Dodał on, że wyróżnieni wchodzą na scenę dlatego, że potrafią bez względu na funkcję reagować na potrzeby ludzi.

– To jest moment dla mnie ekscytujący. Kiedy tworzymy listy kandydatek i kandydatów, zastanawiamy się kto w naszej przestrzeni życiowej pojawił się, kogo chcemy docenić. Nigdy nie mieliśmy z tym problemów. Zawsze takie osoby się znajdują. Za tym idzie kilkanaście lat pracy i zespoły, które wokół nich się budują. Oni mają cechy lidera – dodaje Andrzej Buła.

Anna Kurdej Michniewicz zastępca dyrektora departamentu organizacyjno-administracyjnego urzędu marszałkowskiego podkreśla, że w swojej pracy kieruje się życzliwością. – Kwestia kompetencji jest najważniejsza. Dla mnie istotna jest praca z sercem i życzliwością. Nigdy nie odmawiam pomocy i podchodzę do każdego z otwartością. Moja aktywność, wsparcie, wpływa, że wiele osób chce ze mną współpracować, a ja z nimi – mówia Anna Kurdej Michniewicz.

Marian Duczmal przewodniczący kapituły, przewodniczący Opolskiej Rady Izby Gospodarczej, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu podkreśla, że województwo opolskie, to mnogość wspaniałych ludzi.

– Laury sięgają 1992 roku. Od początku patronowały temu wydarzenia Izby Gospodarcze z Katowic, Bielska-Białej, Częstochowy i Opola.  Laur jest symbolem zwycięstwa i chwały. Dostrzegamy ludzi z tych najmniejszych miejscowości, którzy działają na rzecz dobra ogółu. Doceniamy ludzi, którzy swoją działalnością wykraczają poza zasięg regionu. To są osoby, dbają o załogę, otoczenie, którzy nie chcą sami się promować. Takich ludzi należy pokazywać i się nimi chwalić. Laury mają klasyfikacje. W tym roku nie wręczamy Lauru Diamentowego, ponieważ postanowiliśmy, że będzie on przyznawany co dwa lata  – mówi Marian Duczmal.

PW

Udostępnij wpis: